ÚVOD‎ > ‎

VIII. Rallye Berounka Revival, 21. – 22. 10. 2017, pozvánka

přidáno: 18. 10. 2017 9:44, autor: Applications ‎(system account)‎
Již po osmé se o následujícím víkendu sejdou na společensko-sportovní akci Rallye Berounka Revival osobnosti, které psaly historii našeho motoristického sportu a fandové historických sportovních a závodních vozů, aby se pobavili, setkali se s přáteli a na Show section nechali zavzpomínat na dávná soupeření na závodních tratích.
8. ročník Rallye Berounka Revival se pojede podle již osvědčeného schematu, který tvoří tři součásti. První mototuristickou část tvoří jízda podle itineráře po předem neznámé trati za dodržování dopravních předpisů, sportovní charakter soutěže tvoří jízda v tzv. Show sections, uzavřených úsecích a třetí, společenská, část vyplní sobotní večer na hotelu.

Zájem o start na revivalech je velký, z organizačních důvodů omezený počet startujících posádek se i před letošní Berounkou naplnil hned po otevření přihlášek po skončení minulého revivalu. Mezi zhruba 140 posádkami, které jsou ve startovní listině najdeme mnoho slavných jmen a pravidelných účastníků revivalů, Milana Zapadla, Pavla Šofra, Pavla Ryšánka, manžele Rajchmanovi, nejde vyjmenovat všechny, přes prvních šedesát míst ve starovní listině jsou jezdci s aktivní účastí v motorsportu před rokem 1990. Na startu se objeví i několik zahraničních posádek z Ruska, Ukrajiny, Německa, Rakouska, Itálie a Francie. Zajímavostí je revivalový návrat bývalého továrního jezdce Škody Josefa Srnského, ovšem tentokrát nikoliv za volantem škodováckého kupátka, ale bude startovat s Porsche 911, jehož majitel je také bývalý závodník a nyní spolujezdec Josef Panožka.

Rallye Berounka Revival má své zázemí tradičně v učilišti v Radotíně, odkud v sobotu v 9 hodin ráno odstartuje první vůz, originální dakarský LIAZ s Tomášem Pourem za volantem. V sobotu na pouti po silničkách středních a jižních Čech navštíví revival i tři Show section, dvě známé již z minulých ročníků, motokárovou dráhu v Písku-Hradišti a lom v Lašovicích, novinkou bude Show section na letišti v Bechyni. Cíl sobotní etapy je na Staré Živohošti, kde je první vůz očekáván před šestou hodinou večer.

V neděli v půl desáté ráno ze Živohošti odstartuje druhá etapa, v jejímž rámnci čeká revivalisty dvakrát měřená tři kola v Sedlčanské kotlině. Ze Sedlčan se už všichni vydají do cíle v Radotíně, kam se začnou vracet posádky krátce před druhou hodinou odpoledne. Zde se i v zhruba v pět hodin odehraje závěrečný ceremoniál s dekorováním nejúspěšnějších posádek.

Revival je akce primárně určená pro posádky, skromný pořadatelský tým, nemůže zajistit divácký servis, na jaký jsou fandové motoristického sportu zvyklí z velkých závodů, přes to si diváci revivaly oblíbili a pořadatele i účastníky samozřejmě jejich zájem těší. Jen je potřeba, aby si diváci uvědomili, že Show section nejsou rychlostní zkoušky a při jejich návštěvě nezapomínali na zdravý rozum a zásady slušného chování a bezpodmínečně respektovali pokyny pořadatelů. Z naplánovaných Show section jsou pro diváky ideální v sobotu motokárová dráha v Písku-Hradišti se začátky v 12:33 a 15:21 a v neděli samozřejmě Sedlčany v 9:56 a 12:18. V Lašovicích a Bechyni budou mít diváci z bezpečnostních důvodů velmi omezený prostor jen v místě startu.

Podrobnější informace a další zajímavosti mohou zájemci najít na edda.cz/mscrdovrchu/index.php a revival.just-rally.com/

Jarda Malík
Comments