ÚVOD‎ > ‎

Pozvánka na Rallye Praha Revival 2016

přidáno: 5. 4. 2016 6:30, autor: Applications ‎(system account)‎   [ aktualizováno 27. 9. 2016 2:05 ]

VI. Rallye Praha Revival, 8. - 10. 4. 2016, Praha - Teplice - Praha

Již šestý ročník mezinárodní společensko-sportovní akce pro legendy motoristického sportu Rallye Praha Revival se uskuteční o víkendu 8.-10. dubna. Letošní ročník se jede jako Memoriál Dalibora Janka a Josefa Sítníka.

Promotérovi automobilových závodů E. Paterovi se podařilo i v tomto ročníku získat pro start na tomto podniku, který u nás nemá obdoby, hvězdné obsazení. Ve startovní listině, která čítá 175 posádek, jsou taková jména jako V. Blahna, M. Zapadlo, V. Berger - Z. Petera, J. Kotek, J. Moskal, P. Šofr, P. Ryšánek a spousta dalších našich držitelů titulů mistra republiky a vítězů velkých závodů. Mezi domácí můžeme snad počítat i dlouholetého továrního jezdce Škody Johna Hauglanda, kterého bude navigovat manželka. Ze zahraniční přijíždí nyní i bývalý československý reprezentant J. Studenič. Tradičně silné zastoupení mají, díky velké popularitě revivalu u našich severních sousedů, polské posádky v čele s B. Krupou. T. Ciecierzynskim a A. Polakem. Po loňské premiéře letos opět přijedou v silném početním zastoupení francouzské a rakouské posádky. Italové jsou již tradičními a, díky show provázející jejich účinkování, mezi příznivci revivalu velmi oblíbenými účastníky. Nejhvězdnější zahraniční posádkou měla být posádka Maurizio Verini s navigátorkou „Biche“. M. Verini jako tovární jezdec Fiatu získal v roce 1975 titul mistra Evropy, od roku 1973 se pravidelně úspěšně účastnil soutěží Mistrovství světa. „Biche“ patřila v sedmdesátých a osmdesátých letech ke špičce světových navigátorů, zejména s J.C. Andruetem získala spoustu úspěchů, mimo jiné i vítězství v Rallye Monte Carlo. Bohužel, pan Verini se po operaci necítí fit, tak se s lítostí omluvil, nahradí ho Catherine Labbe, s kterou Biché jezdí historické Rallye Monte Carlo.

Program akce začne v pátek odpoledne v 15:15 prologem na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli odkud všichni účastníci zamíří k již tradičnímu slavnostnímu startu na Václavském náměstí. Po startu z večerního Václavského náměstí se svou neopakovatelnou atmosférou odkud první vůz odstartuje v 18:50, zamíří pestrý peloton 175 historických závodních a sportovních automobilů přes večerní Show section na letišti v Panenském Týnci do Teplic, které se stanou centrem revivalu následující dva dny. První automobil by měl dojet do cíle první etapy na náměstí Svobody v devět hodin. Do dalšího dne načerpají síly účastníci revivalu v hotelu Panorama.

V sobotu ráno v 9 hodin vyrazí první vůz od hotelu Panorama podle itineráře na Rekultivaci do Radovesic, kde se odehraje první sobotní Show section, další se uskuteční na trati známého závodu do vrchu v Bílině a dopolední program uzavře Show section na Polygonu Most. Po obědě budou posádky opět čekat nástrahy Show section v Bílině, na Polygonu, v Radovesicích, sobotní program uzavře třetí průjezd Show section Bílina. Pak všichni zamíří opět do hotelu Panorama kde se při velké večerní zábavě naplní společenské zaměření tohoto setkání legend motoristického sportu.

Nedělní program bude tvořit Show section na plochodrážním stadionu v Chabařovicích a opět, tentokrát ale za denního světla, trať na letišti v Panenském Týnci, odkud už zamíří celá revivalová karavana do cíle v radotínském učilišti, kde budou očekávány první posádky kolem půl druhé. Zde dojde i k slavnostnímu předání pohárů nejlepším posádkám podle zvlášť vypsaných regulí akce, neboť revival není ani rallye, ani závod na otevřené silnici. Všichni účastníci musí kromě regulí akce bezpodmínečně dodržovat dopravné předpisy, včetně rychlostních limitů, na což dohlížejí organizátoři i vlastními tajnými kontrolami.
Program i obsazení revivalu slibuje hodnotný zážitek, jak pro samotné účastníky, tak pro fanoušky historie motoristického sportu.

Comments