ÚVOD‎ > ‎

"BICHE" potvrdila účast na Rallye Praha Revival 2016

přidáno: 2. 3. 2016 4:11, autor: Tomáš Klíma   [ Aktualizováno 27. 9. 2016 2:09 uživatelem Applications ‎(system account)‎ ]
"Biche", the best lady co-driver in rally history (together with Fabrizia Pons) confirmed participation on Rallye Prague Revival!

Zřejmě druhá nejslavnější žena rallysportu (asi společně s Fabrizií Ponsovou) Michèle Espinos jezdící pod přezdívkou "Biche" potvrdila účast na jarním Rallye Praha Revival. Zatím ale ještě není jisté s kým bude startovat. Ráda by startovala s další legendou světového rallysportu, ale zde je otázkou zdraví dotyčného.
Michèle se narodila 28.9.1948 a začínala s autosportem v roce 1968 na legendární alpince vedle Jeana Andrueta, s kterým také získala největší úspěchy! V MS poprvé vyhráli v roce 1973, a to rovnou nejslavnější závod – Rallye Monte Carlo. To se jim podařilo i další rok, již ovšem na Lancii Stratos.
Poslední ostrý závod jela v roce 86 vedle Achima Warmbolda. Ovšem na závody nezanevřela, a diváci jí mohli vídat na veteránských akcích.
Naplňuje nás to neskutečnou hrdostí.

Tuto akci jsme vymysleli spíše jako recesi u večerního posezení,a jelikož se nám rozjel parádně Edda Cup, zajímalo nás, jak touto akcí oslovíme české legendy autosportu, rozhodně jsme nečekali nic velkého. Znali jsme jen pár lidí z legend, a i díky jejich podpoře jsme tam, že na šestý ročník přijede již po druhé John Haugland a nováčky budou Jani Paasonen a Biche. Také si plně uvědomujeme, že stačí jeden problém a je po akci.


Comments